Raport o stanie gminy Świecie za 2025 rok
Debata nad raportem o stanie Gminy:
Zgodnie z art. 28aa ust. 1 i 2 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1153, poz. 1463 oraz z 2026 r. poz. 252), Burmistrz co roku przedstawia Radzie Miejskiej w Świeciu raport o stanie Gminy, który obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Miejskiej i budżetu obywatelskiego.
W debacie nad raportem o stanie Gminy głos mogą zabierać również Mieszkańcy Gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos zobowiązany jest do złożenia do Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jerzego Wójcika pisemnego zgłoszenia, popartego podpisami co najmniej 50 osób. Zgłoszenie
Powyższe zgłoszenie należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym sesję, czyli do 27 maja 2026 r. w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 124, od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu.
Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.